Category Archive Diğer Haşereler

gumus-bocegi-ilaclama

Gümüş böceği ilaçlama

10, 12 mm uzunluğunda olan, beyaz renkli ve hareket kabiliyetleri oldukça hızlı olan gümüş böcekleri insanların yaşam alanlarına girdiğinde birçok olumsuzluğa neden olabilir. Bağcılar böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği için yaşam alanlarına sızan tüm böcek çeşitleri gibi gümüş böceği ilaçlama uygulaması da vermektedir. Özellikle nemli, sıcak ve karanlık alanlarda yaşamayı benimseyen bu böcekler yaklaşık olarak 300 milyon yıldır var oldukları biliniyor. Karton, kutu ve kitaplarla birlikte yaşam alanlarına kolaylıkla sızabilir. Genellikle mutfak, banyo, kiler, dolap içi, bodrum ve çatı katlarında yaşamlarını sürdürür. Dişi bir hamam böceği ortalama olarak günde 200 adet yumurta bırakır. Yumurtasından çıkan gümüş böceği 4 aylık süre zarfında bir yetişkin halini alabilir. Kitap, koli, kutu, duvar kağıdı, tahıl, kumaş gibi ürünlerle beslenir. Zor yaşam koşullarına karşı oldukça alışkın olan gümüş böceği 10 ay boyunca beslenmeden yaşayabilir. 300 milyon yıldır nesillerinin var olduğu bilinen bu canlıların yaşam ömürleri toplamda 1 ve 3 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Ortam koşullarına karşı bu durum 8 yıla kadar uzayabilir.
Günümüzde böcek ilaçlama uygulamaları son derece gereklilik gösteren işlemlerdir. Yaşam alanlarınız içinde gümüş böceği ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahale de bulunmadan profesyonel hizmet veren firmalardan gümüş böceği ilaçlama uygulaması almanız sizin ve kişisel alanlarınız adına en sağlıklı sonucu doğuracaktır.
Bağcılar böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş ve insan sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ekibimizin şikayetçi olunan alanda böceğin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından gümüş böceği ilaçlama uygulamasına geçilir. Uygulama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun bir süre o canlı türüne rastlanmaz. Ekip liderinin işlem sonrasında sorumlu kişiye neler yapılması gerektiğini anlatması gerekir.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde gümüş böceği sorunu yaşıyorsanız Bağcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden gerekli bilgi ve yardımı sağlayabilirsiniz.

kakalak

Kakalak ilaçlama

Böcek ilaçlama firmalarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Değişen iklim koşulları böceklerin yapısının ve yaşam şartlarının da değişmesine ve fazlalaşmasına neden olmuştur. Nüfus yoğunluğunun şehirlerde artış göstermesiyle birlikte istenmeyen canlıların şehirlere akın etmesine neden olmuş böylelikle ilaçlama firmalarına duyulan ihtiyaç artmış ve sayıları çoğalmıştır. Bağcılar ilaçlama firmamız 7/24 hizmetlerine devam edip her türlü zararlı türüne karşı kolaylıkla çözüm üretir. Firmamız deneyimli ekibi ve yıllarca süren tecrübeleri ile en garanti hizmeti sizlere ulaştırmaktadır. Bağcılar böcek ilaçlama firmamız yakın ve çevre ilçelere de böcek ilaçlama konusunda hizmetlerini götürmektedir. Her türden zararlı canlıya karşı yaşadığınız sıkıntıda firmamız bir telefon mesafesinde ulaşmanızı beklemektedir.

Yaşam alanlarımızda istemediğimiz canlıların başında böcek gelmektedir. Böceklerin ülkemizde en bilindik olanlarından hamam böceği birçok alt türe sahiptir. Kakalak böceği de bu tür içerisine giren en fazla rastlanan haşere türüdür. Kakalak en hızlı üreyen türdür. Bir yumurta kesesinde 40-45 tane yumurtası bulunur. Dişi kakalak yılda 30.000 tane yumurta yapar. Evlerimizde mutfak ve banyolarda barınır. Genellikle tamir edilmesi gereken, boşluklardan, deliklerden, kırıklardan yaşam alanlarımıza giriş yapmaktadırlar. Nemli ve sıcak alanları severler. Günde 20 saat uyurlar. Açlığa dayanıklıdırlar. Kafası koptuğunda 1 hafta yaşamaktadırlar. Evrim geçirmemiş nadir canlılardandır. Dizanteri, verem, gıda zehirlenmesi, antrax, pnonomi, hepatit, mantar hastalığı, astım, alerji gibi hastalıklara sebebiyet vermektedir. İnsan besin maddelerine ortak olarak, vücutlarında barındırdıkları virüsleri bulaştırırlar ve insanların hasta olmalarına neden olurlar. Bu sebeple yaşam alanlarımızda kakalak ile karşılaştığımızda kakalak ilaçlama hizmeti almak zaruridir. Hayatımızı ve yaşam alanlarımızdaki sevdiklerimizi tehlikelerden korumak için kakalak ilaçlama yaptırmalıyız. Bulunduğumuz il ve ilçe ilaçlama firmalarına ulaşarak gerekli yardımı almalıyız. Kakalak ilaçlama yaptırırken uygulanan iki yöntem vardır. Kokulu ilaçlama ve sıvı ilaçlama yöntemleri. Kakalak yumurtalarına hiçbir ilaç etki etmemektedir bu sebeple 20 gün sonra bir ilaçlama yaptırıp böceklerden tamamen kurtulabilirsiniz. Bulunduğumuz çevrede ilaçlama firmasını arayarak bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

brown-scorpion

Akrep ilaçlama uygulaması

Hamam böceğinin bir türü olan kakalak böceği, dünya üzerinde en çok üreme yapan canlılar arasındadır. Dişi bir kakalak yılda 30 bin adet yumurta bırakabilir. Hatta yaşam süreleri boyunca 1 milyon yumurta bırakan kakalak türlerine rastlamakta mümkündür.

Bağcılar böcek ilaçlama firması olarak diğer tüm haşere çeşitlerinin yanı sıra kakalak böceği ilaçlama uygulaması da vermekteyiz.  Oldukça pis ortamlarda yaşamını sürdüren kakalak böcekleri, insanların yaşam alanlarına girdiğinde birçok maddi ve manevi zarar verir. Vücutlarında taşıdığı mikrobu, açıkta bulunan besinlerin üzerine bırakarak kişilerde; dizanteri, verem, gıda zehirlenmesi, antrax, pronomi, hepatit, mantar hastalığı, astım ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bunlar kalıcı ve bulaşıcı rahatsızlıklara sebep olabileceği gibi ölümcül sonuçlarda doğurabilir. Kakalak böcekleri nemli ve sıcak ortamlarda yaşar. Evlerde tamir olmayan kanalizasyon ve su borularında, parke ve duvar çatlaklarında, kırık, çıkık alanlarda barınmayı tercih eder. Zor yaşam koşullarına karşı oldukça dayanıklı olan kakalak böcekleri 30 gün boyunca açlığa dayanıklıdır. Aynı zamanda kafası koptuğunda 1 hafta boyunca yaşar.

Bağcılar böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip bir firma olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Aynı zamanda kullandığımız ilaçlar TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Akrep ilaçlama uygulaması için uzman ekibimizin ilaçlama yapılacak olan alana gidip, alanın büyüklüğünü ve akrebin direncini test etmesinin ardından ilaçlama işlemine geçilir. İlaçlama sonrasında uzun bir süre o bölgede akrep şikayeti kalmayacaktır. Diğer tüm haşere çeşitlerinde olduğu gibi akrep ilaçlama uygulamasında da sürekli olarak sterilize edilmiş bir ortam için uygulamanın devamlılığı şarttır.

Sizde ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra; tarla, park ve bahçe gibi açık alanlarda da akreplerle ilgili sorun yaşıyorsanız, 7/24 faaliyetini sürdüren Bağcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak akrep ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

brown-scorpion

Akrep ilaçlama

Bağcılar böcek ilaçlama olarak diğer haşere türlerinin yanı sıra akrep ilaçlama uygulaması da vermekteyiz. Akrepler, insanlarla teması sonucunda son derece zararlı canlılar arasındadır. Akrep sokması sonucunda yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, iştahsızlık ve titreme gibi reaksiyonlar görülebilir. Zehrinin şiddeti rengine göre değişir. Koyu renkli akreplerin, zehrinin daha fazla öldürücü olduğunu söylemek mümkündür.
Genellikle binaların çatı katlarında, bodrumlarda, taş altlarında ve duvar yarıklarında barınmayı tercih eder. Akreplerin tüm çeşitleri zehirlidir. Bu nedenle herhangi bir akreple karşılaştığınızda profesyonel akrep ilaçlama uygulaması veren firmalardan hizmet alınmalıdır. Akrepler diğer böcek türleri arasında en ilginç olan türlerden biridir. Vücutlarında herhangi bir organları koptuğunda kendiliğinden yenileyebilir ve 1 yıl boyunca aç, susuz yaşayabilir.  Sıcağa ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır.  Yalnızca soğuğun çok etkili olduğu ve karın yerde kalma süresinin uzun olduğu yerlerde yaşamayan akreplere dünyanın birçok yerinde rastlamak mümkündür.
Dünya üzerinde 1753 adet çeşidi bulunan akreplerin ömrü ortalama 5 yıldır. Diğer böceklerden bir başka farkı ise yumurtlamaz, doğum yapar. Her doğum da yaklaşık 15, 20 adet akrep yavrusu dünyaya getirir. Akrepler genellikle kendini koruma içgüdüsüyle insanlara zarar verir. Kanatları yoktur ve hareket kabiliyetleri fiziksel özelliklerinden ötürü çok yavaştır. Bu nedenle bakıldığında sürünüyormuş gibi görünür. Akrepler daha çok geceleri avlanmak ve beslenmek için ortaya çıkar. Kişisel alanlara girdiğinde son derece zararlı canlılardır.
Bağcılar böcek ilaçlama firması olarak Sağlık Bakanlığı’nca onaylı belge ve ruhsatlara sahip olarak akrep ilaçlama uygulaması yapılmalıdır. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır.

Kişisel veya toplumsal alanlarınızda akrep problemi yaşıyorsanız Bağcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerimize ulaşıp akrep ilaçlama uygulaması hakkında bilgi ve yardım sağlayabilirsiniz.

hamam-bocegi-ilaclama

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği ilaçlama sıcak ve nemli yerlerde aktif hale geçen haşere türünü yok etmek için uygulanan işlemlerin tümüdür. Hamam böceklerinin boyutları 3-4 cm arasında değişmektedir. Hamam böceği her yerde yaşayabilen bir canlıdır. Her türlü besin ve atıkla beslenen hamam böcekleri, oldukça çabuk çoğalmaktadır. Nemli ve sıcak alanları seven bu böcekler önlem alınmadığı vakit kapalı alanları istila edecek canlılardır. Hamam böceği ilaçlama uygulaması yapılmadan hamam böceklerinden kurtulmak mümkün olmayacaktır. Bağcılar Böcek İlaçlama firmamızda uyguladığımız ilaçlama yöntemleri teknolojik gelişmelere uygun olup, sağlığınızı tehdit edecek hiçbir unsur bulundurmaz. TSE damgalı hamam böceği ilacı ile uyguladığımız ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

 • Jel ilaçlama
 • Sıvı ilaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama

Hamam böceği ilaçlama işleminin yanında pire ilaçlama, akrep ilaçlama, kalorifer böceği ilaçlama uygulamalarının da yapıldığı Bağcılar Böcek İlaçlama firmamız 7/24 hizmetinizdedir.

Hamam Böceği İlaçlama Fiyatları

Hamam böceği ilaçlama fiyatları maliyet olarak toplumun bütün kesimlerine hitap edecek şekilde belirlenir.  Bağcılar hamam böceği  ilaçlama servisimiz, ilaçlama uygulamalarını Sağlık Bakanlığı’nın onayı ve izniyle gerçekleştirmektedir. Profesyonel ilaçlama yöntemlerimiz hamam böceği ile mücadele de başarı sağlamaktadır. Hamam böceği yiyecek bulduğu alanı terk etmez. Yuva yaparak üremeye başlayan hamam böceği çok kısa bir süre sonra yüzlerce yumurta bırakmaya başlar. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan hamam böceği, çok sıcak veya çok soğuk hava şartlarında yaşayabilmektedir. Firmamızda hamam böceklerinden kurtulmak için uygulanan ilaçlama fiyatlarının maliyeti;

 • Kapalı olan alanın ölçümü + hamam böceğinin adeti + hamam böceği ilacı miktarı

Hesaplaması ile ortaya çıkar. Hamam böceklerine, mutfak, fırın, lokanta, cafe gibi yemeklerin bulunduğu alanlarda sıkça rastlanmaktadır. İlaçlama servilerimiz açık ve kapalı tüm alanların ilaçlama uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceği ile mücadele diğer haşerelere oranla biraz daha zordur. Hamam böceği ilaçlama uygulamalarından başarılı sonuçlar alabilmek için alanında uzman ilaçlama firmaları tarafınca destek almalısınız. Hamam böceklerinin zararları insanları doğrudan etkileyebilmektedir. Mikrop taşıyıcı hamam böcekleri verem, tifüs, dizanteri, astım, gıda zehirlenmeleri ve hepatit gibi hastalıkların yaşanmasına sebebiyet verebilmektedirler. Hamam böceği ilaçlaması dezenfekte işlemiyle birlikte sağlanmalıdır. Çünkü hamam böceği gezindiği alanlara salgı ve dışlı bırakarak mikrop oluşturmaktadır. Hamam böceği inorganik maddelerden oluşan eşyaları da yiyerek maddi zararlara neden olur.

İlaçlama hizmetlerimizden destek ve randevu almak için günün 24 saati haftanın 7 günü servislerimize ulaşabilirsiniz.

fare-ilaclama

Fare İlaçlama

Fare ilaçlama uygulamaları insanların yaşam sürdüğü açık ve kapalı tüm alanları koruyan önemli çalışmalardır. Fare çeşitli türlere sahip bir canlı olarak yaşam sürdüğümüz birçok alan içerisinde karşımıza çıkabilmektedir. Elastik vücut yapısına sahip olan fare, kendinden çokça küçük alanlardan geçme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ev, ofis, işyeri, apartman, depo, fabrika gibi birçok alana girişlerini kolaylaştırmaktadır. Fare ilaçlama uygulamaları ile fare görülen tüm alanların kontrolü ve dezenfekte işlemi tamamlanmalıdır. Dolaştıkları yerler genellikle bataklık ve hijyen koşullarının kötü olduğu yerler olduğu için yaşadığımız yerlere mikrop bulaştırırlar. Evde fare yakalamak mümkün olmayan aksine farelerin sayısının çoğalmasına neden olan bir uygulamadır. Fare ile mücadele etmek için fare ilaçlama şirketleri ile irtibata geçmeli soruna kalıcı çözüm bulmalısınız. Bağcılar Böcek İlaçlama firmamız yılların tecrübe ve birikimi ile sizlere hizmet verirken sağlığınızı her şeyin üstünde tutuyor. Sizin de başınız fareler ile dertte ise iletişim numaralarımızdan bizi arayabilir, uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Fare İle Mücadele

Fare ile mücadele Farenin zararları insan sağlığına doğrudan etki göstermektedir. Çünkü bu kemirgen canlılar çok sayıda virüs ve mikrobun taşıyıcılığını üstlenirler. Farenin insanları ısırması, tırmalaması ve teması sonucu hastalık virüsleri etki gösterebilir. Aynı zamanda yiyecekler üzerinde dolaşan fare salgı ve dışkı bırakmaktadır. Bu salgıların yiyecekler yoluyla bünyeye etki etmesi oldukça riskli bir aşamadır. Bu nedenle gıda üretimi gerçekleştiren fırın, lokanta, pastane, yiyecek fabrikaları gibi kuruluşların ilaçlama uygulamalarının periyodik olarak yapılması oldukça önemlidir. Yiyeceklerin bulunduğu alanlar daima farelerin en çok ilgisini çeken bölgelerdir. Firmamızda fare ile mücadele için uygulanan fare ilaçlama işleminin fiyatları hesaplanırken bazı kriterler önem kazanır. Bu kriterler;

 1. Başlangıç olarak farenin çeşidi ve sayısıdır.
 2. İkinci kriter ise farenin istila ettiği alanın büyüklüğüdür.

Fare ilaçlama uygulamalarımızın yanı sıra farenin gezindiği alana bırakmış olduğu mikrop ve bakterilere karşı dezenfekte işleminde gerçekleştirilmektedir. Fare ilaçları ve fare ilaçlama mutlaka güvenli yöntemlerden oluşmalıdır. Servislerimizin tümü Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan ilaçları kullanmaktadır. Bağcılar’da fare ilaçlama hizmeti almak için servislerimize 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz zaman Müşteri temsilcilerimize destek hattımızdan ulaşarak bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Fare İlaçlama Firmaları

Fare ilaçlama firmaları arasında 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten Bağcılar Böcek İlaçlama firmamızda “Önce İnsan Sağlığı” önemlidir. Fare ilaçlama uygulamaları, en doğru ve güvenli yöntemlerle fare ilaçlama firmaları tarafından yapılmaktadır. Ancak hizmet alacağınız firmanın sahip olduğu özellikler oldukça önemlidir. Böylece kaliteli ve güvenilir hizmet alabilirsiniz. Firmamız fare ilaçlama şirketleri arasında güvenilir ve kaliteli hizmeti sunarak Sağlık Bakanlığınca onaylı tüm belge ve izinlere sahiptir. Fare ile mücadele aşamasında profesyonel yöntemler sunan şirketimiz, gün boyu hizmet sağlamaktadır.

tatarcık-ilaclama

Tatarcık Sineği İlaçlama

Tatarcık sineği ilaçlama insan sağlığına ciddi zarar veren bu haşerenin yok edilmesinde etkili olan profesyonel bir uygulamadır. Böcekler dünyanın hemen her köşesinde olabilen ve oldukça farklı tür ve şekilde olabilen canlılardır. Ülkemizin nemli şartları ve 4 mevsimi bir arada yaşaması, her canlı türü için oldukça elverişli bir ortam sağlamakta, canlı çeşitliliğini de arttırmaktadır. Peki, tatarcık sineği nerelerde bulunur?

 • Oldukça küçük ve tüylü olan bu sinek türünü, dış özelliklerinden ziyade daha çok uçuş özellikleri, bulunma yerleri gibi özelliklerinden tanıtmaya çalışacağız.
 • Sivrisineklere benzeseler de kanatları da olmak üzere pek çok parlak tüye sahiptir.
 • Şark çıbanı hastalığının yayıcısı olan ve oldukça tehlikeli sonuçlara neden olan bu haşere genellikle geceleri av peşinde koşmaktadırlar.
 • Hem insanları hem de hayvanları sokabilirler.
 • Genellikle dikey yönde uçan bu sinek, havada aşağı ve yukarı çizgiler çizerek uçmaktadır.
 • Bazen de havada asılı ve hareketsiz kalabilir ve bu şekilde genellikle örümcek ile karıştırılabilir.

Tatarcık sineği ile doğal mücadele sonuç vermediği gibi haşerelerin hızlı bir şekilde çoğalmasına neden olur. Tatarcık ile mücadele etmenin tek yolu profesyonel tatarcık sineği ilaçlama uygulaması yaptırmaktır. Tatarcık sineği ve diğer tüm haşerelerden kurtulmak için Bağcılar Böcek İlaçlama firmamızı arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Tatarcık Sineği İle Mücadele

Tatarcık sineği ile mücadele uygulamalarında yılların tecrübe ve birikimine sahip firmamız bir telefon uzağınızda bekliyor. Tatarcık sineğinde olduğu gibi tüm haşerelerden kurtulmak için mutlaka iyi bir ilaçlama firması ile anlaşmak gereklidir. İyi bir ilaçlama firmasının yapacağı tatarcık sineği ilaçlama işlemleri ile hem evde hem de bahçelerdeki tatarcık sineklerinden kurtulabilirsiniz. Böylelikle de en güvenli ve en pratik şekilde bu haşerenin zararlarından korunabilirsiniz. Tatarcık sineği ilaçlama yöntemleri başlıklar altında sıralanacak olursa;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama

Bağcılar’da her zaman haşere şikayetinde çözümün tek adresi olan Bağcılar Böcek İlaçlama firmamız, 7/24 ulaşabileceğiniz ve her zaman ilaçlama konusunda destek alabileceğiniz bir firmadır. Bizlere ulaşmak için çağrı merkezlerimizi hemen arayabilirsiniz.

Tatarcık Sineği İlaçlama Fiyatları

Tatarcık sineği ilaçlama fiyatları hesaplanırken bazı unsurlar fiyatın belirlenmesinde etkili olur. Tatarcık sineği ile mücadele etmek için firmamızda geliştirilen ilaçlama yöntemleri son teknolojiye uygundur. Sağlığınızı ön planda tutan firmamızda, Tatarcık sineği ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

 • Tatarcık sineğinin ne kadar yoğunlukta olduğu
 • Tatarcığın yayıldığı mekanın metrekare cinsinden büyüklüğü
 • Ve bu iki unsur çerçevesinde belirlenen gerekli tatarcık sineği ilacı miktarı önemli unsurlar olarak sıralanır.

Bağcılar Böcek İlaçlama firmamız 20 yılı aşkın süredir faaliyet alanını genişleten sektörün öncü isimlerinden biri olmuştur. Firmamıza günün her saati ulaşabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

kirkayak-ilaclaması

Kırkayak İle Mücadele

Kırkayak ile mücadele, haşereler oldukça farklı tür ve cinse sahiptir. Hatta aynı türün binlerce farklı türevleri vardır. Bunun en önemli sebepleri arasında da böceklerin yüzde doksan bir oranla hayvanlar alemini oluşturmaları yatmaktadır. Bu türlerden oldukça farklı olan da elbette kırkayaklardır. Kırayak adını da aldığı en özelliği çok sayıda ayağa sahip olmasıdır. Kırkayak ile bireysel mücadele sonuç vermediği gibi tehlikelidir. Bazı kişilerin kırayağı öldürmek için ezmesi sonucu çok ağır bir koku ortaya çıkar. Bu kırayağın içinde bulunan zehrin kokusudur. Kırayak ve diğer haşerelerin fark edildiği yerlerde vakit kaybetmeden profesyonel böcek ilaçlama işlemini uygulamak hem sağlığınız hem de ekonominiz için oldukça önemlidir. Bağcılar Böcek İlaçlama İstanbul ili ve tüm ilçelerinden faaliyet göstererek haşere ile mücadele sizin yanınızda yer almaktadır.

Kırayak Nasıl Yok Edilir?

Kırkayak nasıl yok edilir sorusu sıcaklıkların artması ile beraber sıkça sorulur oldu. Kırayak diğer haşere türleri gibi çok hızlı bir şekilde çoğalan ve yaşam alanlarını istila eden türdür. Kırayak haşerenin özellikleri ve bulundukları yerleri sıralayacak olursak;

 • Dış görünüşleri itibariyle oldukça farklı olan bu haşere otçul ve çürükçül beslenmektedirler. Bu nedenle de bahçe, yeşillik alan gibi yerlerde oldukça fazla bulunurlar.
 • Çıyanlarla aynı familyadan olsalar bile, çıyanlara göre oldukça zararsızdırlar.
 • Yaklaşık olarak 40 a yakın veya 40 tan fazla ayağı olduğu için bu isimle anılsalar da, tropikal iklimde yaşayan bu haşerenin en fazla 700 tane ayağa sahip olan türü tespit edilmiştir.
 • Dünyanın her yerinde olan bu haşere, çok farklı renklerde olabilir. Özellikle siyah, kırmızı, turuncu ve kahve tonlarında olabilmektedirler.
 • Silindir şeklinde olan esnek yapıları, uzayıp kısalabilen boyu ve her boğumlanmasından çıkan çifter ayakları ile karakteristik bir özellik taşırlar.

Kırkayaklar evlerimizde genellikle saksı ve çevrelerinde bulunurlar. Zararsız gibi görünseler de pek çok türü insanları sokabilmektedir. Kırkayak sokması oldukça yaygın bir hastalıktır. Ayrıca bu haşereler diğer haşereler için fazlasıyla doyurucu ve vitaminlidir. Bu nedenle onlar tarafından sık sık yem olarak kullanılır. Eğer evinizde kırkayak varsa, peşinden çok farklı haşereler de kısa süre içinde evinize girecektir. Hiç vakit kaybetmeden iyi bir ilaçlama firmasına ev ilaçlama işlemleri yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Kırkayak İlaçlama Fiyatları

Kırkayak ilaçlama fiyatları oluşturulurken bazı unsurlar belirleyici olur. Kırayak ilaçlama işlemi için profesyonel bir firma ile çalışmanız oldukça önemlidir. Bağcılar kırkayak ilaçlama fiyatları hesaplanırken;

 • Böceklerin çoğalma fırsatı bulduğu mekanın yerin alan büyüklüğü
 • Birçok hastalığın belirtisi olabilecek böceğin türü ve sayısı
 • Modern yöntemleri uygulamak için ihtiyacımız olan böcek ilacı miktarı

Bağcılar Böcek İlaçlama firması sizlere sunduğu tüm kaliteli ve garantili ilaçlama hizmetleri ile siz değerli halkımızın her zaman en çok tercih ettiği ilaçlama firması olmuştur. En güçlü ve etkin haşere ilaçlaması hizmetlerine sahip olmak için çağrı merkezlerimizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

pire ile mücadele

Pire İle Mücadele

Pire ile mücadele kolay sayılmaz. Öncelikle pirenin nasıl bir haşere olduğundan bahsetmek gerekir. Pireler;

 • Kanla beslenir,
 • Yer değiştirmeyi zıplayarak yaparlar,
 • Genellikle kanatlı hayvanlarda, kuş ve kümes hayvanlarında bulunur,
 • Kanatlı hayvanlarla iç içe olan kırsal yerleşim yerlerinde bulunurlar,
 • Aynı zamanda bu evde yaşayan insanları da ısırarak kanlarını emer,
 • Ağız kısımlarında bir iğne bulundurur insanları emmek için,
 • Gezdikleri ve dolaştıkları yerleri pisleterek gezinirler.

Pireler yukarda gördüğünüz üzere, kan emerek beslenen asalak canlı türüdür ve vampir canlılar sınıfındadır. Gördüğünüz gibi bu özellikte bir haşere türüyle de mücadele çok kolay değildir.

Pirelerden Nasıl Kurtulurum?

Pirelerden nasıl kurtulurum? Sorusu ancak ‘ilaçlanarak’ cevabıyla karşılık bulabilir. Pire ilaçlamaları alanın iyice ilaçlanarak bir süre beklenmesiyle olur. Bir süre alan havalandırılmaz ve pirelerin ölmeleri sağlanır.  Tabi bu pire ilaçlama uygulamasının başarılı olabilmesi için lider bir firmayla çalışmak gereklidir. Bağcılar Böcek İlaçlama, böcek ilaçlamada öncü konumdadır. Pire ilaçlama çok özenle yapılması gereken uygulama gerektirir, nedenlerini yukardaki maddelerden anlayabilirsiniz. Bu nedenle güvenilir profesyonel bir yardım, iyi sonuçlara ulaşabilmenizi sağlar. Pireler kendi aralarında da çeşitlik gösterir. Bunlar insan piresi, kedi piresi, köpek piresi ve pamuk piresidir.

 • Evcil hayvanınızda pire varsa muhakkak veteriner yardımı almalısınız, ilaçlama ve tasma şeklinde uygulamalar kullanmalısınız veterinerinizin tavsiyesiyle,
 • Ortamda pire varsa eğer bu pire ilaçlama şirketinin işidir.

Pire özellikle vitaminsiz, sağlıksız ve besinsiz kedi ve köpeklerde daha çok görülür. Onları sevme halinizde de size geçmesi çok da zor olmayacaktır. Evcil hayvan besleyen bireyler de bu durumda daha dikkatli olmalıdır. Keza besledikleri hayvana dışarıdan bulaşan pireler kolaylık eve, hatta sahiplerine bulaşabilecektir.

İlaçlama ile kesin sonuca ulaşabilirsiniz ancak çok vakit kaybetmeden uzman bir şirkete başvurulması gerekir.

Pire İlaçlama Firmaları

Pire ilaçlama firmaları çok sayıdadır.  Bağcılar Böcek İlaçlama ile baş belası pirelerden kurtulmanız çok kolay olacaktır. Yapacağımız uygulamalar ile bu önemli tehlikeden rahatlıkla kurtulacaksınız.  Aynı zamanda firma kalitesi de sorunun olumlu yönde çözülmesini sağlayacaktır. İlaçlama şirketi tercihinde yapacağınız yanlışlık da size çevrenize daha büyük zararlar verebilir.

ciyan-ilaclamasi

Çıyanlar Nerede Bulunur ?

Çıyanlar nerede bulunur? Çıyan haşeresi, dünya üzerinde en tehlikeli olan ve bir an önce kurtulmamız gereken haşereler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Çıyanların bulundukları yerler tek bir mekan ile sınırlanmamalıdır. İnsanın ve yaşamın olduğu her yerde kendine yer bulabilen çıyan ile mücadele etmek için tek yol çıyan ilaçlama yaptırmaktır. Peki çıyanları bu denli zararlı yapan şey nedir? Elbette ki keskin ve zehir dolu ayakları…

 • Çıyanlar; etçil beslenen, genellikle koyu renklerde olan, dünyanın hem kurak hem de nemli bölgelerinde yaşayabilen bir haşeredir.
 • Bu haşere her zaman kırkayaklar ile birbirlerine karıştırılsa da, kırkayaklar çıyanlara göre zehirsizdir.
 • Ayakları genellikle sarı olan ve oldukça keskin olan çıyanlar, en ufak bir tehlike anında bile insanları sokabilmekte, hayvanları ise felç etmektedir.
 • Ülkemizde çok fazla türe, yoğunluğa ve sayıya sahip olduklarından, ilaçlama firmamıza da en fazla şikayet edilen haşereden biridir.

Çıyanlardan kurtulmak için mutlaka çıyan ilaçlama işlemi yapılmalı ve örneğin çıyan evdeyse, evin içine ek olarak, bahçe, apartmanların ortak kullanım yerleri de ilaçlanmalıdır. Çıyanların yaşamınızı tehlikeye sokmasına izin vermeden yok etmeli işi uzmanlarına bırakmalısınız. Peki çıyanlar nerede bulunur ?

Çıyanların Sıklıkla Görüldüğü Yerler

Aslında güçlü yapıları nedeniyle her yerde bulunabilirler. Çünkü her iklim şartına uyum sağlayabilirler. Ama özellikle

 • Bahçelerde, toprak aralarında, taşların altında bulunabilirler. Evlerde ise duvar diplerinde, ayakkabı içlerinde, halıların altında bulunurlar.

Böceklerin yol açtığı hastalıklar oldukça fazladır fakat çıyanlar oldukça büyük tehlikelere neden olmaktadır. Çıyan sokması durumunda hayati tehlike yaşayan yüzlerce insanın hazin hikayesinden birinin sizin de başınıza gelmesini istemiyor iseniz çıyan ile karşılaştığınız yeri karantina altına alın ve böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçin.

Kalite ve Güvencenin Tek Adresi

Bağcılar İlaçlama olarak en nitelikli ilaçlarımızla ve her zaman en modern ilaçlama yöntemlerimizle senelerden beri hizmet verdiğimiz Bağcılar ilçemizde, tüm haşere şikayetlerini en garantili şekilde yok etmekteyiz. Çıyan ve diğer haşerelerde kullandığımız en etkili böcek ilaçları üzerinde Sağlık Bakanlığı onayı bulunmaktadır.

Bizlere çağrı merkezlerimiz üzerinden her zaman her saatte, ister hafta içi ister hafta sonu ulaşabilirsiniz. Firmamız 7/24 hizmetinizdedir.