Pire İle Mücadele

pire ile mücadele

Pire İle Mücadele

Pire ile mücadele kolay sayılmaz. Öncelikle pirenin nasıl bir haşere olduğundan bahsetmek gerekir. Pireler;

  • Kanla beslenir,
  • Yer değiştirmeyi zıplayarak yaparlar,
  • Genellikle kanatlı hayvanlarda, kuş ve kümes hayvanlarında bulunur,
  • Kanatlı hayvanlarla iç içe olan kırsal yerleşim yerlerinde bulunurlar,
  • Aynı zamanda bu evde yaşayan insanları da ısırarak kanlarını emer,
  • Ağız kısımlarında bir iğne bulundurur insanları emmek için,
  • Gezdikleri ve dolaştıkları yerleri pisleterek gezinirler.

Pireler yukarda gördüğünüz üzere, kan emerek beslenen asalak canlı türüdür ve vampir canlılar sınıfındadır. Gördüğünüz gibi bu özellikte bir haşere türüyle de mücadele çok kolay değildir.

Pirelerden Nasıl Kurtulurum?

Pirelerden nasıl kurtulurum? Sorusu ancak ‘ilaçlanarak’ cevabıyla karşılık bulabilir. Pire ilaçlamaları alanın iyice ilaçlanarak bir süre beklenmesiyle olur. Bir süre alan havalandırılmaz ve pirelerin ölmeleri sağlanır.  Tabi bu pire ilaçlama uygulamasının başarılı olabilmesi için lider bir firmayla çalışmak gereklidir. Bağcılar Böcek İlaçlama, böcek ilaçlamada öncü konumdadır. Pire ilaçlama çok özenle yapılması gereken uygulama gerektirir, nedenlerini yukardaki maddelerden anlayabilirsiniz. Bu nedenle güvenilir profesyonel bir yardım, iyi sonuçlara ulaşabilmenizi sağlar. Pireler kendi aralarında da çeşitlik gösterir. Bunlar insan piresi, kedi piresi, köpek piresi ve pamuk piresidir.

  • Evcil hayvanınızda pire varsa muhakkak veteriner yardımı almalısınız, ilaçlama ve tasma şeklinde uygulamalar kullanmalısınız veterinerinizin tavsiyesiyle,
  • Ortamda pire varsa eğer bu pire ilaçlama şirketinin işidir.

Pire özellikle vitaminsiz, sağlıksız ve besinsiz kedi ve köpeklerde daha çok görülür. Onları sevme halinizde de size geçmesi çok da zor olmayacaktır. Evcil hayvan besleyen bireyler de bu durumda daha dikkatli olmalıdır. Keza besledikleri hayvana dışarıdan bulaşan pireler kolaylık eve, hatta sahiplerine bulaşabilecektir.

İlaçlama ile kesin sonuca ulaşabilirsiniz ancak çok vakit kaybetmeden uzman bir şirkete başvurulması gerekir.

Pire İlaçlama Firmaları

Pire ilaçlama firmaları çok sayıdadır.  Bağcılar Böcek İlaçlama ile baş belası pirelerden kurtulmanız çok kolay olacaktır. Yapacağımız uygulamalar ile bu önemli tehlikeden rahatlıkla kurtulacaksınız.  Aynı zamanda firma kalitesi de sorunun olumlu yönde çözülmesini sağlayacaktır. İlaçlama şirketi tercihinde yapacağınız yanlışlık da size çevrenize daha büyük zararlar verebilir.

admin

Mesajınızı bırakın